Akredite sertifikalar, okulda kredilendirilebilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MEB Başöğretmen Salonu’ndaki, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile CISCO Network Akademi iş birliğinde düzenlenen, “Akıllı Teknolojiler ve Yazılım Geliştirme Mesleki Gelişim Programı Sertifika Töreni”ne katıldı.
Bu tip kurslar ve sertifika programlarıyla öğretmenlerin becerisinin arttığına işaret eden Selçuk, şunları söyledi: “Salgın sürecinde öğretmenlerimizin dijital becerilerinde inanılmaz bir artış oldu. Yüz binlerce saat eğitim alındı ve sürekli sürdürülebilir bir eğitim yaklaşımının hayata geçmesi söz konusu oldu. Eskiden yıllık 20-30 binlerde düşündüğümüz öğretmen eğitimi çerçevesi artık 1 milyona çıktı.”

Selçuk, Bakanlık olarak ulusal ve uluslararası akredite sertifikalarını çok önemsediklerini, öğretmenlerin dünya penceresiyle bir arada olmasını, öğrencilerin dünyanın her yerinden sertifikalar almasını istediklerini ifade ederek, “Bu sertifikaların da bizim sistemimiz içinde değer bulmasını istiyoruz. Yani ‘Ben şu sertifikayı aldım, akredite bir sertifika. Bu sertifikanın okuduğum lisede kredilendirilmesini istiyorum’ diyebilmesi için bir altyapı oluşturuyoruz” diye konuştu.

İletişim Bilgileri

  • Akçay Caddesi Atıfbey Mahallesi No:33 K:3 D:17 Amass İzmir Residence Gaziemir / İZMİR
  • info@tpmakademi.com
  • 08503460876
  • 05526800876
Online Özel Ders Seçeneği

Photoshop, web geliştirme, aile uzmanlığı gibi her alandaki farklı eğitimlerden Dünya standartlarındaki kalitede eğitim almak sadece bir tık uzağınızda.

Hemen ön Bilgi Alın !

Copyright © 2020 AlpMedya | Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.

Hemen Ara!