Makyaj Teknikleri Sertifikası

Aldığınız eğitim ve yeteneğiniz doğrultusunda; sinema, TV ve dizi çekimlerinde, make-up stüdyolarında, kuaför ve güzellik salonlarında, makyaj kozmetiği ürün satış firmalarında çalışabilir ya da makyaj eğitmenliği yapabilirsiniz.
400 ₺
680 ₺

Makyaj Teknikerleri; makyajın sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmasıdır. Bu kursların amacı, bireylere makyaj tekniklerini öğreterek uygun şekilde makyaj yapmayı öğretmektir. Makyaj yapmanın çeşitli teknikleri vardır. Biz bu teknikler içerisinde göz makyajı yapılırken kullanılan teknikleri ele alacak olursak: Göz makyajı yaparken kullanılan teknikler; göz makyajı yaparken detaylara dikkat etmek gerekir. Göz makyajı yaparken en çok ihtiyaç duyulan makyaj malzemelerinin başında far gelir. Göz kapağına far sürmek bazen çok zor olabilir.  Bu nedenle farı daha rahat sürebilmek için soluk tonlar tercih edilerek, pürüzsüz ve mat bir yüzey oluşturulup bu yüzeye canlı renkleri kolaylıkla uygulamak mümkündür. Göz farının  kalıcı olması için de göz kapaklarına önce makyaj altı kremi uygulanmalıdır.   Göz makyajının tamamlayıcılarından biri de göz kalemi ve maskaradır. Göz kalemi kullanarak gözleri belirginleştirip keskin bakışlar elde edilebilir. Ayrıca göz kalemi kirpik diplerine uygulanarak daha yoğun kirpik görünümü elde edilebilir. Ancak küçük ya da aşağıya doğru sarkık gözlerin alt kirpik diplerine kalem sürmekten kaçınılmalıdır.  Çukur göz yapısına sahip olan bireyler, göz kapağının tamamına uçuk bir far ya da kapatıcı uygulamalıdır. Aynı şekilde gözleri ön plana çıkarmak için yoğun maskara uygulanmalıdır. Maskara kullanarak daha yoğun ve belirgin kirpikler el etmek için kirpikler bir fırça ile taranmalıdır. Göz farı kullanırken dikkat edilmesi gereken başka bir detay ise renk seçimidir. Renk seçimi yaparken seçilen far göz ile aynı renkte olmamalıdır. Doğal bir makyaj elde etmek için toprak tonlarında bir far ve kahverengi kalem kullanılmalıdır. Biz güzellik ve makyaj uzmanlığı kavramını ayrıntılı bir şekilde araştırdık ve bunun sonucunda kapsamlı bir online eğitim programı hazırladık.

Makyaj Teknikerlik Eğitimi Bittikten Sonra Nerelerde Çalışabilirim?

Aldığınız eğitim ve yeteneğiniz doğrultusunda; sinema, TV ve dizi çekimlerinde, make-up stüdyolarında, kuaför ve güzellik salonlarında, makyaj kozmetiği ürün satış firmalarında çalışabilir ya da makyaj eğitmenliği yapabilirsiniz.

MüfredatSüre : 100Ders Sayısı : 100

SertifikaOnline Özel Ders Seçeneği

Photoshop, web geliştirme, aile uzmanlığı gibi her alandaki farklı eğitimlerden Dünya standartlarındaki kalitede eğitim almak sadece bir tık uzağınızda.

Hemen ön Bilgi Alın !

Copyright © 2020 AlpMedya | Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.

Hemen Ara!